Naujienos

SKELBIAMA ATRANKA PAVADUOTOJO ŪKIUI PAREIGOMS UŽIMTI

2024-10-17

 

 

 

RZ.24m

   Mamos ir tėčiai,
   aš, Klaipėdos PPT psichologė Rasa Zinkevičienė, kviečiu Jus į     2024 metų rudens tėvų grupę

Tėvystės Studija.
Trukmė: susitikimai vyks nuo 2024 metų spalio 23 dienos iki gruodžio 18 dienos (9 susitikimai).

Dažnumas: vieną kartą per savaitę, trečiadieniais 10.00-12.00 valandomis.
Vieta: PPT 227 kabinete.
Kaina: nemokama
Registracija telefonu 8-699-10201
Plačiau- PPT svetainėje

 

 

 

MOKYMAI KARJEROS SPECIALISTAMS 

2024 m. spalio 15 d. Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje vyko mokymai, skirti Klaipėdos regiono karjeros specialistams, kuriuos organizavo LINEŠA (Lietuvos Neformaliojo Švietimo Asociacija) kartu su Užimtumo tarnyba ir Euroguidance. Mokymai buvo skirti profesinio veiklinimo organizavimo ir konsultavimo metodams gilinti, siekiant stiprinti specialistų kompetencijas karjeros planavimo srityje.

Renginio pradžioje Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos karjeros specialistė Rasa Mantrimienė pristatė temą „Profesinis veiklinimas. Kaip iššūkius paversti galimybėmis?“, kurioje aptarė iššūkius, su kuriais susiduriama organizuojant profesinį veiklinimą, ir būdus, kaip juos sėkmingai įveikti. Po jos Užimtumo tarnybos atstovė Jūratė Kažukauskienė apžvelgė Klaipėdos regiono profesinio veiklinimo tendencijas, o LINEŠA Ugdymo skyriaus vadovė Ina Griazina papasakojo apie organizacijos vaidmenį šiame procese.

Mokymų metu vyko interaktyvios dirbtuvės „Profesinio veiklinimo organizavimas surėmus pečius“, kurių metu dalyviai dalijosi patirtimi ir aptarė geriausius praktinius sprendimus. Vėliau Euroguidance ambasadorius Laurynas Puidokas vedė praktinį užsiėmimą „Metodai profesiniam veiklinimui iš Euroguidance gerosios patirties banko“, kuriame pristatė įvairias veiksmingas konsultavimo metodikas.

Antrąją dalį užbaigė psichologė ir karjeros konsultantė Vidutė Ališauskaitė, kuri vedė praktinį užsiėmimą „Konsultavimo technikos, metodai – kodėl tai svarbu organizuojant profesinį veiklinimą?“. Ji dalyviams suteikė vertingų įžvalgų apie konsultavimo technikas, padedančias efektyviau organizuoti profesinio veiklinimo procesą.

Mokymai buvo užbaigti apibendrinimu ir refleksija, kurioje dalyviai pasidalijo įgytomis žiniomis ir aptarė, kaip jas galės pritaikyti savo kasdieninėje veikloje.

Šis renginys suteikė specialistams ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių, kurie padės tobulinti profesinio veiklinimo procesus ir konsultavimą Klaipėdos regione.

Karjeros specialistė Rasa Mantrimienė

20241015 115658s 

20241015 120756s

20241015 131153s 

 20241015 132826s

 2024-10-08

Kviečiame ugdytojus (mokytojus, švietimo pagalbos specialistus) į dėmesingu įsisąmoninimu grįsto streso valdymo
 8 savaičių programą

   Programos efektyvumas grįstas eile mokslinių tyrimų atliktų įvairiose šalyse. Tai šiuolaikiškiausia Streso valdymo programa, teikianti didesnį adaptyvumą ir funkcionalumą lavinančius įgūdžius, asmeniniame, profesiniame bei socialiniame gyvenime.

  Įsisąmoninimu grįstos pratybos leidžia ugdyti labai svarbius asmens psichologiniam atsparumui ir išminčiai bruožus, tokius kaip dėmesio koncentravimas ir valdymas, minčių, emocijų ir elgesio impulsų įsisąmoninimas, kantrybė, pastabumas, gebėjimas matyti neiškraipytą realybę ir kt. 

   Programa gali būti naudinga kiekvienam norinčiam:

  • Stiprinti gebėjimą įveikti stresą ir diskomfortą;
  • Lavinti kūrybiškumą;
  • Gerinti darbo kokybę;
  • Didinti bendravimo efektyvumą;
  • Geriau suvokti save ir savo jausmus;
  • Kuo dažniau jausti pasitenkinimą.

 Užsiėmimai vyks:  antradieniais nuo 13.00 val. iki 15.00 val. (trukmė 2 val.)
 Registracija iki spalio 14  dienos mob. tel. (8-699) 10201

Bus suteikiami kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.
Dalyvių skaičius ribotas.

Užsiėmimai nemokami. Vyks gyvai Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (Debreceno g. 41)
Programą veda psichologė - psichoterapeutė,  LSMU Įsisąmoninimu grįstos kognityvinės terapijos specialistė, asociacijos narė Vilma Šamonskienė

_________________________

2024-09-27

RZ.24m

Mamos ir tėčiai,

aš, Klaipėdos  PPT psichologė Rasa Zinkevičienė, kviečiu Jus  į 2024 metų rudens  tėvų grupę

 Tėvystės Studija.

Trukmė: susitikimai vyks nuo 2024 metų spalio 16 dienos iki gruodžio 18 dienos (10 susitikimų).

Dažnumas: vieną kartą per savaitę, trečiadieniais 10.00-12.00 valandomis.

Vieta: PPT 227 kabinete.

Kaina: nemokama

Registracija telefonu 8-699-10201

TIK Į SVETAINĘ

Plačiau: ko tikėtis?

Tėvystės Studija – tai puiki vieta ir laikas kasdieninių auklėjimo iššūkių tyrinėjimui.

Tėvų grupės būna įvairaus pobūdžio. Tai tėvų tarpusavio paramos grupės, kuriose  didžiausias dėmesys skiriamas grupės narių emociniam vienas kito palaikymui. Tėvų edukacinės grupės pagal paruoštas konkrečias programas. Asmeninio patyrimo grupės tėvams su terapiniais elementais. Šiose grupėse, dalyviai, „perdirbdami“ savo vaikystės patirtis, tarsi „praregi“ ir ima geriau suprasti savo vaikų jausmus ir elgesio motyvus.

Tėvystės Studijos programoje remsimės visais trimis metodais. Patirsime ir  savitarpio paramą, ir edukaciją, ir terapinius momentusJ

Visų pirma kursime grupės narių savitarpio palaikymo atmosferą: susipažinsime, priimsime taisykles (viena iš jų - įsipareigojimas nepraleisti daugiau kaip dviejų susitikimų), dalinsimės tėvystės džiaugsmais ir rūpesčiais, juoksimės, diskutuosime, žaisime.

 Edukacinis aspektas apims darbą su Jūsų papasakotomis sudėtingomis auklėjimo situacijomis. Aš  padėsiu buitines situacijas palyginti su psichologijos dėsniais, jūsų svarstymui pateiksiu efektyviausias rekomendacijas, skirtas konkrečios auklėjimo problemos sprendimui. Grupėje visada atsiranda realių pavyzdžių, kaip ta sudėtinga situacija jau buvo sprendžiama konkrečioje šeimoje. Paprastai randame realistiškas išeitis arba įsivardijame būtinybę prisitaikyti prie tokios situacijos, kokia yra.

Tėvystės Studijoje gali įvykti ir terapiniai momentai. Tai asmeniniai  transformacijos momentai, kai išsilaisvinama iš ilgus metus slėgusio emocini bloko, iš klaidingo įsitikinimo, „praregima“ ir suvokiama seno elgesio modelio žala. Šie asmeniniai pokyčiai leidžia mums tapti efektyvesniais tėvais.

Taigi – Tėvystės Studija yra naudingas ir malonus laiko praleidimas. Nuoširdžiai kviečiu  registruotis  ir patirti mano  pažadėtus dalykus ir dar daugiau J.

Likus savaitei iki grupės pradžios aš paskambinsiu Jums asmeniškai. Aptarsime jūsų lūkesčius ir grupės metodo galimybes.

Iki greito!

Klaipėdos PPT psichologė Rasa Zinkevičienė

Logo TS rz

2024-09-25

2024 IG Logo

Įkvepiantys bendradarbiavimo vizitai, skirti sodininkystei, tenkinančiai skirtingus bendruomenės poreikius

Baltijos jūros regiono programos projektas „Interaktyvūs sodai“ baigė keitimosi patirtimi vizitų etapą. Bendruose susitikimuose projekto dalyviai dalijosi partnerių patirtimi ir generavo naujas idėjas, kaip kurti visuomenei prieinamus sodus ir veiklas. Po susitikimo Žiemgaloje šių metų gegužę projekto susitikimai buvo surengti kitose šalyse partnerėse - Danijoje, Suomijoje, Estijoje ir Lietuvoje.

Danijoje projekto dalyviai susipažino su Orhuso universiteto bendradarbiavimu su muziejumi po atviru dangumi, kuriame įvairioms visuomenės grupėms demonstruojamos daržovių veislės ir aplinkai draugiški auginimo būdai. Čia vyksta ir praktiniai darbai, ir moksliniai tyrimai studentams bei moksleiviams, taip pat suteikiama galimybė vietos bendruomenių žmonėms susitikti ir veikti kartu.

Kolegos iš Suomijos pristatė terapinio sodo kūrimo principus, planavimą ir gyventojų įtraukimą į jo kūrimą. Projekto dalyviai aplankė Elonkierto gamtos parką, kuris buvo sukurtas glaudžiai bendradarbiaujant Gamtos išteklių institutui, vietos valdžios institucijoms, verslininkams ir bendruomenėms. Pažintiniame take lankytojai gali išmokti, kaip atsargiai naudoti gamtos dovanas - valgomuosius ir vaistinius laukinius augalus. Toliau partneriai susipažino su Suomijoje auginamais žemės ūkio augalais - stebėdami juos gamtoje, gaudami informacijos iš ten esančių stendų,

taip pat degustuodami vietinius produktus, Aplinkosauginis sąmoningumas čia skatinamas organizuojant kūrybinius užsiėmimus vaikams ir suaugusiesiems, kuriuose naudojamos Suomijos gamtos ir kaimo medžiagos.

Estijos kolegos dalijosi patirtimi, kaip Tartu miesto vejose įveisti pievų augalus, kuriuos reikia šienauti rečiau, kad mieste sumažėtų triukšmas ir dulkės. Karštomis vasaros dienomis tokios vejos suteikia daugiau drėgmės ir vėsina orą, todėl aplinka tampa malonesnė. Rakverėje buvo pademonstruota, kaip buvęs žvyro karjeras paverčiamas gražia žalia erdve, skirta sportui, poilsiui ir kultūriniams renginiams.

 

Lietuvos kolegos Biržuose ir jų apylinkėse pademonstravo, kaip, pasitelkiant pasakojimus, vaizdinę medžiagą ir įtraukiant lankytojus, atrasti istoriją, paaiškinti geologinius procesus ir išsaugoti maisto gaminimo tradicijas. Biržų kraštą apibūdina ir vis dar formuojasi įgriuvos, pavyzdžiui, šiais metais užregistruotos 49 naujos įgriuvos. Nors Biržų rajono gyventojams tai kasdienis iššūkis, prie kurio tenka prisitaikyti, įgriuvos taip pat yra įdomus turistinis objektas - pavyzdžiui, Kirkilų gamtos parkas ir apžvalgos bokštas yra vieni populiariausių turistinių objektų. Kito Lietuvos partnerio  – Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos – atstovai nuotoliu pademonstravo savo japoniško stiliaus sodo atsiradimą, jo kūrimą bei panaudojimą terapinėms veikloms bei kitoms bendruomenės reikmėms.

Projekto tikslas - kurti visuomenei prieinamus sodus, kuriuose būtų galima palaikyti sveikatą, pajusti sodo pojūtį ir šviesti lankytojus tiek naudojant išmaniąsias ir naujoviškas priemones, tiek iš arčiau matant ir jaučiant augalus ir aplinką aplinkoje. Projekto partneriai taip pat rūpinsis keitimusi informacija tarp kaimyninių šalių, kad įvairios soduose vykdomos veiklos būtų geriau žinomos ir lengviau randamos. Projektui vadovauja ir jį prižiūri Žiemgalos planavimo regiono specialistai. Pirmaisiais projekto metais partneriai keitėsi patirtimi, bendradarbiaudami su nevyriausybinėmis organizacijomis organizavo švietėjišką ir sveikatinimo veiklą. Sodų planavimas, projektavimas, informacijos rengimas ir virtualaus modelio kūrimas dažniausiai tebevyksta.

 

 

Exchange visits on gardening for different community needs end with inspiration

The Baltic Sea Region Programme project “Interactive Gardens” has completed its phase with experience exchange visits. In joint meetings, project representatives shared the partners’ experiences and generated new ideas for creating gardens and activities accessible to the public. After the meeting in Zemgale in May this year, project meetings were organised in the other partner countries – Denmark, Finland, Estonia and Lithuania.

In Denmark, project participants got to know Aarhus University’s cooperation with an open-air museum, showing vegetable varieties and environmentally friendly growing techniques to different groups of society. Both practical work and research for students and pupils take place here, as well as an opportunity for people from local communities to meet and work together.

Colleagues from Finland presented the principles of creating a therapeutic garden, planning and the involvement of residents in its creation. The project participants visited the Elonkierto nature park, which was created in close cooperation between the Institute of Natural Resources, local governments, entrepreneurs and communities. On the nature trail, visitors can learn how to carefully use nature’s gifts – edible and medicinal wild plants. Next, the partners got to know the agricultural plants grown in Finland – observing them in nature, getting information from the stands located there, as well as tasting local products, Awareness of the environment is promoted here by organising creative activities for both children and adults, using materials from Finnish nature and countryside.

Estonian colleagues shared their experience of introducing meadow plants into Tartu’s lawns, which need to be mowed less often to reduce noise and dust in the city. On hot summer days, such lawns provide more moisture and cool the air, making the environment more pleasant. In Rakvere, the transformation of a former gravel quarry into a beautiful, green space for sport, recreation and cultural events was demonstrated.

Lithuanian colleagues in Birži and their surroundings showed how to discover history, explain geological processes and preserve cooking traditions with the help of stories, visual materials and the involvement of visitors. Sinkholes, which are still forming, are a defining element of the Birži area and are still forming, for example, 49 new sinkholes have been registered this year. Although it is an everyday challenge for the residents of the Biržu district, to which they have to adapt, sinkholes are also an interesting tourist destination – for example, the Kirkili nature park and the observation tower have been one of the most popular attractions in Lithuania.

The purpose of the project is to develop gardens accessible to the public for maintaining health, getting the feeling of a garden and educating visitors both by using smart and innovative tools and by seeing and feeling the plants and environment in the surroundings more closely. The project partners will also take care of the exchange of information between neighboring countries, so that the various activities in the gardens are better known and easier to find. The project is managed and supervised by specialists from the Zemgale planning region. In the first year of the project, experience was exchanged between partners, and educational and health-promoting activities were organized in cooperation with non-governmental organizations. Garden planning, design, information preparation and virtual model development are mostly still ongoing.

 

2024-09-19

Kviečiame ugdytojus (mokytojus, švietimo pagalbos specialistus) į dėmesingu įsisąmoninimu grįsto streso valdymo 8 savaičių programą

 Programos efektyvumas grįstas eile mokslinių tyrimų atliktų įvairiose šalyse. Tai šiuolaikiškiausia Streso valdymo programa, teikianti didesnį adaptyvumą ir funkcionalumą lavinančius įgūdžius, asmeniniame, profesiniame bei socialiniame gyvenime.

Įsisąmoninimu grįstos pratybos leidžia ugdyti labai svarbius asmens psichologiniam atsparumui ir išminčiai bruožus, tokius kaip dėmesio koncentravimas ir valdymas, minčių, emocijų ir elgesio impulsų įsisąmoninimas, kantrybė, pastabumas, gebėjimas matyti neiškraipytą realybę ir kt. 

Programa gali būti naudinga kiekvienam norinčiam:

  • Stiprinti gebėjimą įveikti stresą ir diskomfortą;
  • Lavinti kūrybiškumą;
  • Gerinti darbo kokybę;
  • Didinti bendravimo efektyvumą;
  • Geriau suvokti save ir savo jausmus;
  • Kuo dažniau jausti pasitenkinimą.

Užsiėmimai vyks:  antradieniais nuo 13.00 val. iki 15.00 val. (trukmė 2 val.)

Registracija iki spalio 8  dienos mob. tel. (8-699) 10201

Bus suteikiami kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Dalyvių skaičius ribotas.

Užsiėmimai nemokami. Vyks gyvai Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (Debreceno g. 41)

Programą veda psichologė - psichoterapeutė,  LSMU Įsisąmoninimu grįstos kognityvinės terapijos specialistė, asociacijos narė Vilma Šamonskienė

 

Kitos naujienos...

 Kviečiame dalyvauti tėvystės programoje “Švyturys”

 Susitikimas su Japonijos ambasadoriumi

Copyright © 2023 KPPT. Visos teisės saugomos sukurta KPPT